Home > Festival > Aktuality

Aktuality

11. 7. 2019

Vážení příznivci Chopinova festivalu, VSTUPENKY na koncerty zakoupíte zde: https://www.kisml.cz/cs/kulturni-programy/chopinuv-festival/program/.

9. 1. 2019

Návrhy ideových plakátů pro Chopinův festival již řadu let zajišťuje malíř a ilustrátor Dominik Petr. Navázal tím na dílo zesnulého akademického malíře Osvalda Klappera, po němž se stal stálým výtvarníkem Společnosti Fryderyka Chopina v České republice a Mezinárodního festivalu Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních.

Obraz, který je předlohou pro ideové plakáty 60. Chopinova festivalu.

6. 1. 2019

Další ročník Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních se bude konat ve dnech 12. – 15. srpna 2019. Více informací a přihlášku naleznete zde: Klavírní soutež

13. 11. 2018

60. CHOPINŮV FESTIVAL 2019 – v pondělí 12. 11. 2018 se uskutečnil v koncertním sálu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR první propagační koncert k jubilejnímu 60. ročníku Festivalu Fryderyka Chopina. Pozvání přijali spolupracovníci festivalu, sponzoři festivalu, hosté festivalu a zástupkyně Polského velvyslanectví. Svoji premiéru měl i obraz, který se stal ideovým námětem pro příští ročník. Autorem je Mgr. Dominik Petr – člen Společnosti F. Chopina. Koncert se konal pod záštitou poslankyně Hany Aulické Jírovcové, za přítomnosti člena Evropského parlamentu – pana Jaromíra Kohlíčka, starosty Mariánských Lázní – pana Kaliny, poslance PS ČR pana Třešňáka, gen.ředitele Léčebných Lázní Mar.Lázně a.s. pana Novobilského, ředitele Západočeského symfonického orchestru – pana Muzikáře, zástupce ministerstva kultury ČR – pana Roubíčka, zástupce hotelu Esplanade a zástupce firmy CHEVAK. Dalšími hosty pak byli členové Společnosti F. Chopina. Program koncertu patřil F. Chopinovi v podání Marka Kozáka, Tomáše Vrány a Martina Kasíka – ředitele festivalu.

fotogalerie z koncertu


22. 8. 2018

Dokumenty ze členské schůze  konané 21. 8. 2018

Stanovy_SpolekFrChopin_finalni_2017

O společnosti 04

O nás,historie,památník 04