Amaury du Closel

Amaury du Closel je předním francouzským dirigentem a skladatelem. Řídil řadu evropských orchestrů (Sinfonia Varsovia, Filharmonie Enescu v Bukurešti, Budapešťský symfonický orchestr aj.). Intenzivně spolupracuje s Norimerskými symfoniky, se kterými pořídil nahrávky pro společnosti DeutscheGrammophon a Sony. Je ředitelem festivalu "Silencedvoices" ve Štrasburku.

Marian Sobula

Marian Sobula je jedním z nejvýraznějších polských pianistů současnosti. Obdržel řadu ocenění na mezinárodních soutěžích v Polsku, Chile, Itálii a Španělsku (např. na Maria Canals Piano Competition v Barceloně). Jeho umění slyšeli již posluchači všech kontinentů, zejména koncertuje v Evropě a Jižní Americe. Natáčí pro polskou televizi a německý, italský, chilský či australský rozhlas. Od roku 2008 působí Marian Sobula jako profesor Hudební akademie v Krakově.

Matyáš Novák

Matyáš Novák (nar. 1998) studoval ve třídě Vovky Ashkenazyho v Imole. Je vítězem četných mezinárodních soutěží v ČR, ve Španělsku, Slovinsku, Rakousku, Německu a Polsku, kde se také představil na sólových recitálech. Absolvoval též dvě turné v Číně. Pravidelně spolupracuje s českými orchestry (Filharmonie Brno, Hradec Králové, Komorní filharmonie Pardubice).

Reinhard Seehafer

Reinhard Seehafer je německý dirigent, pianista a skladatel. Dirigování studoval u Kurta Masura a Leonarda Bernsteina. Již ve svých 23 letech debutoval v Komické opeře v Berlíně. Následovala angažmá u významných německých i světových orchestrů (např. Gewandhausorchester Leipzig, Staatskapelle Dresden, Orchestr Artura Rubinsteina v Lodzi, Orchesta Sinfonica des Estado de Mexico, Jerusalémská filharmonie, Bělehradský symfonický orchestr). Je též autorem četných orchestrálních skladeb. V roce 2010 mu byla za jeho skladatelskou, kompoziční a organizační činnost udělena prestižní Gellertova cena.

Five Star Clarinet Quartet

Soubor Five Star Clarinet Quartet tvoří špičkoví čeští klarinetisté, kteří jsou nejen zkušenými komorními hráči, ale mají rovněž velké renomé jako sólisté. Členové souboru jsou držiteli prestižních ocenění z mezinárodních hudebních soutěží a festivalů a jsou výraznými osobnostmi české hudební scény. Five Star Clarinet Quartet se repertoárově pohybuje na půdě klasické i jazzové hudby a navazuje na legendární soubor Barock Jazz Quintet.

Jan Čmejla

Jan Čmejla má ve svých čtrnácti letech řadu pozoruhodných úspěchů - je vítězem soutěže Josepha Haydna ve Vídni, VIrtuosi per musica di pianoforte v Ústí n. L., Amadeus v Brně, Mladý klavír aj. Následovaly koncerty se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK, Filharmonií Brno, jakož i sólová angažmá (např. v pražském Rudolfinu).

Kevin Kenner

Americký klavírista Kevin Kenner se poprvé zúčastnil Chopinovy mezinárodní klavírní soutěže ve Varšavě v sedmnácti letech. Tehdy skončil na 10. místě a získal zvláštní cenu poroty za svůj slibný talent. O 10 let později v roce 1990 se do Varšavy vrátil a vyhrál hlavní cenu, cenu publika a cenu za nejlepší provedení polonézy. Ještě před tím stihl získat bronzovou medaili na mezinárodní Čajkovského klavírní soutěži v Moskvě a zvláštní cenu za interpretaci ruské hudby. Není divu, že od té doby je zván na nejprestižnější světová pódia. Vystupoval také na koncertech komorní hudby mimo jiné s Tokijským smyčcovým kvartetem, Endellion String Quartet nebo naším Panochovým kvartetem. Kennerovy nahrávky děl F. Chopina a M. Ravela byly oceněny skvělou kritikou v BBC Musik magazine.

Lorenzo di Bella

Lorenzo di Bella je jedním z nejvýznamnějších žáků Lazara Bermana. Vítězství na soutěži Vladimira Horowitze v Kyjevě v roce 2005 mu otevřelo hudební sály celého světa - vystupoval v Berlíně, Zurichu, Hamburku, Praze, Montrealu, Pekingu, Šanghaji, Denveru, na festivalech MITO SettembreMusica v Miláně, The Festival of Two Worlds ve Spoletu, Lisztově festivalu v Utrechtu aj. Lorenzo di Bella se také věnuje pedagogické činnosti, a to na hudebních školách v Cremoně a Racanati a je zakladatelem a uměleckým ředitelem klavírního festivalu Civitanova Classica.

Michal Šupák

Michal Šupák je český klavírista, skladatel a producent. Jeho hudební život je velmi pestrý - koncertní síně střídají kluby a festivaly, na kterých vystupuje sólově nebo jako člen několika hudebních uskupení. S kapelou Charlie Straight hostoval živě v rádiu BBC London, na festivalu Great Escape v Brightonu nebo věhlasném klubu Atomic Café v Mnichově. Jako sólista zvítězil v Mezinárodní soutěži Bedřicha Smetany v Plzni a v multižánrové soutěži Klavírista roku.

Bennewitzovo kvarteto

Brzy po svém vzniku na půdě pražské HAMU v roce 1998 se Bennewitzovo kvarteto začlenilo mezi vynikající komorní soubory na naší hudební scéně. Největším přínosem pro umělecký růst souboru byla bezpochyby osobnost Rainera Schmidta (Hagen Quartet), s nímž kvarteto intenzivně pracovalo v Madridu v letech 2002/04 a posléze prof. Waltera Levina (LaSalle Q.) na Masikakademie v Basileji. V roce 2001 zvítězilo v soutěži National Presentation Concerts v Amsterodamu a obdrželo dvě ceny (Jahresstipendium der Theodor-Rogler-Stiftung a Bärenreiter Urtext Preis) na prestižní soutěži ARD v Mnichově. Bennewitzovo kvarteto je vítězem soutěže Premio Paolo Borciani 2008.

Piotr Sulkowski

Piotr Sulkowski je šéfdirigentem Warminsko-Mazurské filharmonie v Olsztyně. Působil rovněž jako umělecký ředitel Krakovské opery a festivalu Opera Wildwood festival v USA. Sulkowski je spoluzakladatelem Krakovské komorní opery, s níž podnikl několik turné po Evropě. V letech 2008-14 byl prvním hostujícím dirigentem Signature symphony orchestra v Tulse (USA). Za své zásluhy o polskou kulturu byl několikrát vyznamenán (Gloria artis, Stříbrný kříž).

Ivett Gyöngyösi

Nová hvězda maďarské klavírní školy Ivett Gyöngyösi studuje na budapešťské Hudební akademii Franze Liszta. O svém umění přesvědčila na soutěžích ve svém rodném Maďarsku (vítězka národní Soutěže György Ferenczyho v Budapešti, dvojnásobná vítězka mezinárodní Chopinovy klavírní soutěže v Budapešti), jakož i jinde v Evropě (Cziffrova cena na Mezinárodní klavírní soutěži Georgese Cziffry v Rakousku, cena firmy Steinway & Sons v Hamburku 'Young Steinway Artist', 1.cena a zvláštní cena UNESCO na soutěži EuroRadia "New Talent", 1. cena z Chopinovy soutěže v Darmstadtu, 1. cena z Krajněvovy soutěže v Charkově).

Kateřina Kněžíková

Sopranistka Kateřina Kněžíková debutovala v r. 2005 v Národním divadle v Praze a již následujícího roku se stala stálou členkou souboru. Její operní repertoár zahrnuje zejména mozartovské a bel cantové role. Hostovala v řadě tuzemských i zahraničních divadel (Opéra Royal de Versailles, Thatre Royal de la Monnaie v Bruselu, Opera de Dijon aj.). Spolupracovala s BBC orchestra, Camerata Salzburg či s Českou Filharmonií. Je pravidelným hostem evropských festivalů. Její nahrávky získaly četná ocenění (např. Preis der deutschen Schallplatten Kritik).

Martin Kasík

Martin Kasík (1976) je označován za nejvýraznějšího českého klavíristu mladší generace. Zvítězil v prestižních mezinárodních soutěžích (Pražské Jaro, Young concert Artists v New Yorku), což mu umožnilo vstup na světová pódia (Carnegie hall v New Yorku, Wigmore hall v Londýně, Suntory hall v Tokiu, sál Berlínské filharmonie aj.) a hostování u orchestrů (Chicago symphony, Minnesota symphony, DSO Berlin, Stuttgarter philharmoniker, Tonhalle Zürich, Česká filharmonie). Jeho hra vyniká emocionální intenzitou, výrazným smyslem pro barvu a fantazií.

Komorní filharmonie Pardubice

Komorní filharmonie Pardubice je řazena ke špičkovým českým orchestrálním souborům, což potvrzují ohlasy publika, jakož i odborná kritika. Pravidelně se účastní předních festivalů v České republice a znají ho také posluchači v mnoha prestižních koncertních sálech v Evropě i zámoří.

Jan Simon

Jan Simon je laureátem soutěže Královny Alžběty v Bruselu, Pražského Jara a Chopinovy soutěže ve Valdemose. Tyto úspěchy byly odrazovým můstkem ke světovým orchestrům - BBC Symphony orchestra London, Israel Philharmonic Orchestra, Baltimore Symphony, Česká filharmonie aj. Jan Simon pořídil nahrávky pro společnosti Supraphon, BMG Ariola, Radioservis a Clarton. V roce 1996 získal za svou nahrávku Schulhoffových klavírních koncertů cenu Cannes Classical Award. Byl také dlouholetým ředitelem Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Ivo Šmoldas

PhDr.Ivo Šmoldas je český básník, nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scenárista, moderátor a překladatel.Po absolutoriu Filozofické fakultyUniverzity Karlovy pracoval v nakladatelstvíČeský spisovatel. Poté působil v nakladatelství Columbus, později spoluzaložil soukromé vydavatelství Apsida.V současné době se věnuje především překladům z angličtiny, příležitostně též ze slovenštiny. Spolupracuje s Českou televizí, kde připravuje pořad o knihách Knižní svět, působí jako moderátor pořadů s kulturní tematikou. Pravidelně spolupracuje na glosování aktuálních Témat dne pro Rádio Impuls. Na Dvojce Českého rozhlasu uvádí vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase.

Marek Kozák

Marek Kozák je jedním z nejnadanějších českých klavíristů a varhaníků. Absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě ve třídě prof. Moniky Tugendliebové a nyní navštěvuje AMU v Praze u prof. I. Klánského. Má za sebou mnoho soutěžních úspěchů – je vítězem Chopinovy soutěže v Mariánských Lázních, Smetanovy soutěže v Plzni, nositelem 3. ceny z Chopinovy soutěže z Darmstadtu a nejnověji laureátem Pražského Jara. Jako sólista vystoupil se Státní filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava a Moravskou filharmonií.

Dominik Petr

Dominik Petr patří mezi nejznámější ilustrátory fantastiky v České republice, spolupracuje s mnoha nakladatelstvími (např.Laser-books, Triton, Mladá fronta, Books and Cards) a časopisy (Ikarie, Pevnost, XB-1, The Magazine of Fantasy & Science Fiction). Ilustroval např. antologie Trochu divné kusy II a III editora Martina Šusta. Jako výtvarník je zastoupený pražskou Galerií Nemesis. Vedle ilustrativní tvorby se v kresbě a malbě věnuje motivům inspirovaným hudbou (cyklus Great Pianists and Composers). Od roku 2012 se stal po ak. mal. Osvaldu Klapperovi výtvarníkem Společnosti Frederyka Chopina v České republice. Jeho práce nalezneme v tuzemských i zahraničních sbírkách.

Richard Urbánek

Richard Urbánek pracoval zprvu na Alergologickém oddělení pražské Vinohradské nemocnice, později také v doškolování lékařů, Fakultní Thomayerově nemocnici a IKEM, v roce 1992 habilitoval z alergologie a lékařské imunologie. V devadesátých letech působil jako vědecký sekretář České společnosti alergologie a klinické imunologie, od roku 1994 se specializuje na průmyslovou alergologii a koordinuje programy zdravotního monitoringu v chemickém průmyslu, zejména tam, kde existuje riziko alergizace nebo i rozvoje zejména respiračních alergoz při expozici alergenům na pracovišti. Tuto činnost vyvíjí v současné době v celé Evropě. Jeho největším koníčkem je klasická hudba, vzhledem ke své profesi se zajímá o hudebníky také jako lidi a pacienty....